מוניות

על אף התחבורה הציבורית המגוונת הפועלת בישראל, בין אם מדובר ברכבת ובין אם מדובר בקווי האוטובוסים השונים, אנו מוצאים את עצמנו במקרים רבים זקוקים לשירותיה של מונית.

שירותי המוניות מאפשרות לנו ליהנות מהסעה פרטית בכל שעה, ומכל יעד לכל יעד. למרות שמחירי המוניות גבוהים במידת מה מאוטובוסים או רכבת, הפרטיות, הנוחות והגמישות הופכים את המונית לשירות מבוקש בכל מקום בעולם.

מספיק להעיף מבט על הכביש כדי להבין את היקף שירות המוניות, במקומות מרכזיים ניתן לראות מונית חולפת בכל כמה שניות ומוניות בישראל מסיעות אלפי לקוחות מידי יום.

מונית – אמצעי תחבורה יעיל ונוח

שימוש בשירותי המוניות מאפשר לנו להגיע במהירות וביעילות ממקום למקום. לעומת אוטובוסים או רכבות, למונית אין מסלול נסיעה מוגדר והיא מסיעה אותנו מכל מקום לכל מקום שנבחר ובכל שעות היממה. ל

שירות זה יתרונות רבים, המאפשרים לאנשים שלא מעוניינים לעשות שימוש ברכב פרטי, ליהנות מכל היתרונות של רכב פרטי, מבלי להתחייב להוצאה כספית גדולה.

זמינותן הגבוהה של המוניות מוסיפה גם היא ליעילות השירות – במרבית שעות היום ניתן לתפוס מונית ברחוב, מבלי לתכנן מראש או להזמין מונית הביתה. עם זאת, אם אתם מעוניינים להזמין מונית מראש, או בשעה לא קונבנציונלית – תשלום של כמה שקלים בודדים ושיחת טלפון לתחנת מוניות תאפשר לכם להזמין מונית מראש.

תחנות מוניות בישראל

שירותי המוניות בשיראל מופעלים על ידי מגוון רחב של תחנות מוניות – כאשר כל נהג מונית משוייך בדרך כלל לתחנת מוניות אחת. כאשר אנו תופסים מונית ברחוב, איזו תחנת מוניות מפעילה את המונית בדרך כלל לא מעניין אותנו.

לעומת זאת, אם ברצוננו להזמין מונית בטלפון, עלינו לדעת לאיזו תחנה לפנות. בחירת התחנה נעשית בדרך כלל על פי מיקומה, שצריך להיות קרוב למיקומנו.

בעת יצירת הקשר עם תחנת המוניות, נוכל להזמין מונית מראש וכן לוודא את מחיר הנסיעה מבעוד מועד – חשוב לשים לב שמחיר הנסיעה הגיוני והוגן. את מחיריהן של נסיעות רבות ניתן למצוא באינטרנט בטבלאות משרד התחבורה המפרטות את התעריפים הנהוגים.

אפליקציות להזמנת מונית

כיום, הסמארטפון יכול לשרת אותנו באין ספור דרכים חדשות, ביניהן גם בתחום המוניות. אפליקציות שונות לאנדרואיד ולאייפון מאפשרות כיום הזמנת מונית בקליק. אפליקציות אלו מאפשרות להזמין מונית בהתאם למיקום הגיאוגרפי, חלקן מאפשרות תשלום בכרטיס אשראי באפליקציה ואף לדרג את איכות הנסיעה והנהג.

בין אפליקציות אלו ראוי לציין את המובילה בתחום בישראל – אפליקציית GetTaxi:

אפליקציית GetTaxi זמינה למשתמשי אייפון, אנדרואיד ובלאקברי, לאחר הורדה והתקנה של האפליקציה, כל שתצטרכו לעשות על מנת להזמין מונית הוא לפתוח את האפליקציה וללחוץ על לחצן ההזמנה.

כל המוניות הפנויות באזורכם יוצגו על מפה נוחה ותוכלו לבחור את המונית הרצויה. לאחר אישור ההזמנה תוכלו לצפות בכל פרטי הנהג וכן לעקוב אחרי התקדמותה של המונית לכיוונכם. בתום הנסיעה תוכלו לשלם על הנסיעה באמצעות כרטיס האשראי שלכם – ללא עמלות נוספות.

לאחרונה, הכריזה חברת ישראכרט כי תשיק אפליקציה מתחרה עבור לקוחותיה ונראה כי היא אכן תהווה תחרות לאפליקציית GetTaxi השולטת כיום בתחום.

דילוג לתוכן