סופרבוס

בשנת 2000, הוכרז על רפורמה בתחום התחבורה הציבורית בישראל, שתכליתה הגברת התחרות בו. מאותו רגע, קמו מספר חברות, שנועדו להתחרות בשתי החברות היחידות שפעלו אז, הלא הן אגד ודן. אחת המרכזיות שבהן היא חברת סופרבוס.

כבר חלפו שנים רבות מאז סופרבוס הייתה חברה קטנה, שרק רוצה למקם את עצמה בשוק תחרותי זה. בשנת 2011, קיבלה החברה את האתגר הראשון שלה, וזאת בדמות זכיה במכרז לתפעול קווי התחבורה הציבורית באשכול רמלה-לוד, כמו גם באשכול ממתיהו (ובתוכו שוהם ומודיעין עילית).

בשנת 2002 היא החלה לתפעל את הקווים האלה בפועל, במקום חברת אגד. את השליטה באשכולות אלה איבדה סופרבוס באוגוסט 2012, עת הפסידה במרכז לחברת קווים. כשנה לאחר מכן, הפסיקה החברה לפעול באזורים אלה.

כיום, חלק מרכזי בפעילות של חברת סופרבוס נעשה באשכול בית שמש, בתוכו גם פאתי ירושלים. בירושלים, מבצעת החברה גם הסעות מיוחדות והסעות תלמידים, וזאת באמצעות 16 מיניבוסים וארבעה אוטובוסים המוקדשים לאזור זה בלבד.  בשאר אזורי ישראל מבצעת החברה נסיעות מיוחדות, וזאת בהזמנה מראש.

בשנת 2011, החברה החלה בהפעלתו של קו לילה, העובר בין רמלה ולוד לראשון לציון. נסיעותיו התבצעו למשך כמעט שנה, עד שהוחלף בקו המחבר בין רמלה ולוד לתל אביב, כמו גם בקו משוהם לראשון לציון.

כיום, פועלת החברה בארבעה אשכולות עיקריים: אשכול בית שמש, אשכול מודיעין עילית, אשכול שוהם ואשכול רמלה-לוד. יעדים נוספים הכלולים בנסיעות החברה הם תל אביב, ראשון לציון, נס ציונה, באר יעקב, נמל תעופה בן גוריון, מחנה צריפין (כולל קווים פנימיים)  ועוד. מדי יום, מבצעת החברה כאלפיים נסיעות, עירוניות ובינעירוניות כאחד. בסך הכול, נוסעים בשנה למעלה מ-15 מיליון נוסעים בקווי החברה.

מחירים ותעריפים

מחירי הנסיעה בקווי סופרבוס דומים למחיר הנהוג בתחבורה הציבורית בישראל בשנים האחרונות. בשנת 2008, בדומה למרבית מפעילות התחבורה הציבורית בישראל, החלה החברה להשתמש בכרטיסי רב קו, וזאת באשכול בית שמש וירושלים. בשנת 2011, עברו גם קווים רמלה, לוד וממתיהו להשתמש בכרטיסים החכמים.

החברה מאפשרת קבלת הנחות עבור נסיעה למספר אוכלוסיות: תלמידים ובני נוער עד גיל 18, אזרחים ותיקים, זכאי הביטוח הלאומי ועיוורים. ילדים עד גיל 5 אינם מחויבים בתשלום בתנאי שהם מלווים במבוגר. נסיעה חינם ניתנת גם לשוטרים ולחיילים, בכפוף להצגת תעודה מתאימה.

סופרבוס מאפשרת רכישה של כרטיסי נסיעה יומיים, שבועיים וחודשיים, בתעריפים מוזלים. סטודנטים יכולים לרכוש כרטיס חופשי-חודשי, סמסטריאלי או שנתי, וליהנות בהנחות בגובה של עשרות אחוזים במחיר הכולל. כל כרטיס שכזה תקף לאחד האזורים של החברה, כפי שהוגדרו מעלה, ומקנה הנחה בגובה 50% גם על נסיעות מחוצה לה.

פרטי יצירת קשר

כתובת משרד ראשי: ת.ד 3080, קרית הממשלה, רמלה. מיקוד: 72100.

מוקד שירות לקוחות: 1-700-700-181 או 08-9205005.

פקס: 073-2226135.

דילוג לתוכן